Sprawność manualna

Duże, kolorowe ilustracje zachęcają dziecko do rysowania i uzupełniania obrazków. Maluch może tworzyć z rozmachem (a przy tym dużą radością), ale też ćwiczy bardziej precyzyjne ruchy rączek. W treningu sprawności manualnej ważna jest systematyczna praca nad zdobywaniem nowych umiejętności. A właśnie z "Moimi maluchami" dziecko co miesiac dostaje nową zachętę do doskonalenia precyzji ruchu!

 

Podczas dobrej zabawy dziecko ćwiczy ważne umiejętności związane z widzeniem. Maluch analizuje, co dzieje się na ilustracji i zgodnie z rysunkową instrukcją rozwiązuje zadanie.  Uzupełniając brakujące części obrazu, wyszukując różnice między obrazkami, odwracając obrazki, układając wzory, itd. ćwiczy syntezę wzrokową.

 

"Moje maluchy" to nie tylko kolorowe, atrakcyjne obrazki i wciągająca zabawa. Wykonując zadania dziecko uczy się szukania logiki w oglądanych rysunkach. Odnajduje kategorie, zbiory, ciągi logiczne. To wstęp do myślenia logicznego, które w przyszłości może zaowocować zapałem do poznawania matematyki. 

 

Nikt nie wymaga od przedszkolaków umiejętności pisania. Ale już u dwulatka warto ćwiczyć tak zwaną małą motorykę, czyli sprawność rączek i koordynację wzrokowo-ruchową, by za parę lat dziecko szło do szkoły gotowe na naukę stawiania liter. Na taki trening potrzeba czasu - warto zacząć go już dziś!

U każdego dziecka warto ćwiczyć umiejętność skupienia uwagi - to cenna umiejętność potrzebna w dalszym rozwoju. Są takie maluchy, które z natury lubią zabawy wymagające spokoju i namysłu, są też takie, które potrzebują więcej ruchu. I dla jednych i dla drugich nasz magazyn jest dobrą propozycją. Energiczny dwulatek może uczyć się skupienia w dogodny dla siebie sposób - na przykład rozłożyć pismo na podłodze i przy wykonywaniu ćwiczeń często zmieniać pozycję ciała. 

 

Dla małych dzieci rysowanie to wielka przyjemność, sposób wyrażania emocji, przekazywania informacji. Poprzez ćwiczenie kreski, doskonalenie pracy rąk, odwoływanie się do wyobraźni, każde dziecko może rozwijać w sobie zdolności plastyczne. Dzięki temu będzie mogło zyskać satysfakcję z własnych prac i z rosnącą przyjemnością oddawać się tworzeniu.

 

Zadania i instrukcje obrazkowe w "Moich maluchach" są przygotowane z myślą o małych dzieciach, a zatem proste, logiczne i zrozumiałe. Zarazem jednak stanowią pewne wyzwanie. Dziecko musi szukać konkretnych kształtów, łączyć ze sobą pary, znajdować różnice i podobieństwa - to wszystko wspaniały trening spostrzegawczości!

 

Ilustracje stanowiące treść magazynu są opracowane specjalnie z myślą o rozbudzaniu i rozwijaniu wyobraźni dziecka. Przedstawione scenki i postaci są wyważone, nieprzeładowane szczegółami, a przy tym dobrze oddają sens i nastrój sytuacji. Dzięki temu maluch może wyobrazić sobie, co dzieje się na ilustracji i jaki może być dalszy ciąg zdarzenia. To przedsmak radości czytania.